Banner
Adresa TRACO SYSTEMS
Přestěhovali jsme se na adresu Radimova 36, Praha 6 Břevnov. Fakturační adresa je TRACO SYSTEMS a.s. Radimova 36, Praha 6 - Břevnov, 169 00
 
Traco twitter
Sledujte náš Twitter, kde se objevují aktualitky z oblasti broadcastu.
 
News Agregator
Cloudová aplikace pro agregaci a management news feedu. 
 
ocenění AVID Technology
Společnost TRACO SYSTEMS a.s. získala od společnosti AVID Technology ocenění "The best performing channel partner in the EMEA Video region"

 
Certifikáty
TRACO SYSTEMS a.s. je držitelem certifikátů 
 EN ISO 9001:2008, 
 EN ISO 14001:2004, 
 OHSAS 18001:2007, 
 ISO/IEC 27001:2013. 
 v oborech: 
Návrh, inženýrská a projekční činnost, realizace, implementace, systemová integrace, prodej, provoz, seris, technologická podpora, správa a vývoj technologického a komunikačního zabezpečení informačních systémů v oblastech: 
- filmové a televizní technologie, profesionální audio a video technika, 3D grafika 
- archivace dat 
- vývoj, výroba, prodej a implementace vlastního software, 
 - poradenství konzultace, projektování, školení lektorská činnost a podpora zákazníků v oblasti informačních technologií.
 
Telestream Vantage
 
ACSR certifikace
TRACO SYSTEMS a.s. je platným držitelem ACSR certifikace na produkty Avid Interplay
 
Digital Vision Nucoda
TRACO SYSTEMS a.s. je prodejcem firmy Digital Vision, gradingového systému Nucoda Film Master a dalších produktů na restaurování filmového materiálu. 
 
Traco na Facebooku
Navštivte naši stránku na Facebooku s mnoha praktickými odkazy a zajímavostmi.
 
Banner
Banner

Grading & film restoration

Integrace Broadcast
Buy Macrobid Online
Broadcast Tisk

Integrace systémů v televizních společnostech představuje rozsáhlý projekt vycházejících z pracovních postupů (workflow) televizní výroby a vysílání. Výchozím bodem je akviziční formát neboli digitální podoba materiálu, ve které se média nejdříve nabírají a následně pak zpracovávají, vysílají a uchovávají. 

Čím více zařízení z televizního řetězce podporuje zvolený akviziční formát, tím jsou pracovní postupy jednodušší a celá technologie efektivnější. Pro dříve používané Standard Definition se obvykle volí DV25 nebo IMX50, pro současný standard High Definition se zdá být v našem regionu nejprogresivnějším akvizičním formátem XDCAM HD 50.

Tím však není popřen výtnam jiných akvizičních formátů, které mají svou důležitou roli zejména ve filmové produkci, nebo reklamní produkci. 

 

Počátek broadcast řetězce tedy tvoří přijímaná média - tradičně signálově nebo moderněji souborově. Nejpoužívanějšími bezpáskovými kamerovými systémy, které jsou pro zpravodajskou výrobu nejvhodnější, jsou Sony XDCAM (a odvozené formáty), Panasonic P2 (a odvozené formáty) a Ikegami Editcam (GFCAM). Všechny tyto bezpáskové technologie jsou ve střižnách Avid i v návazných technologiích plně podporovány. Pro souborovou kontribuci do akvizičního formátu je potřeba zvolit vhodné kódovací zařízení s návazností na asset management.

Pro zpracování zdrojového materiálu, který je uložen na sdíleném diskovém poli Avid ISIS, jsou obvykle využívány střihové systémy Avid Media Composer, nebo starší Avid NewsCutter, které spolupracují s redakčními systémy Octopus NEWS, ENPS nebo Avid iNews. Sestříhané reportáže a zpravodajské příspěvky jsou ze střižny posílány na vysílací servery, které mohou být zastoupeny různými výrobci: Avid (AirSpeed Multistream), Imagine Communications (Nexio), Belden Grass Valley (K2), SeaChange, Harmonic Omneon atd.

Neodmyslitelnou součástí celého řetězce je produkční media asset management Avid Interplay, který pomáhá nejen redaktorům při přípravě reportážního materiálu, ale hlavně střihačům pro přípravu konečného sestřihu a administrátorům pro udržení pořádku na úložišti a v databázi metadat.

S příchodem bezpáskových technologií vyvstává stále více potřeba archivního řešení, které pojme velké množství materiálu, ale i veškerá popisná data, ve kterých lze dobře vyhledávat. Používají se nejen disková úložiště, ale mnohem častěji páskové storage s kapacitou v řádech petabyte.

Samostatnou kapitolou v broadcast řešeních je on-airová grafika, která se uplatňuje především při živém vysílání - zpravodajské relace, sportovní přenosy, přímé přenosy ze studia, televizní soutěže, reality show apod. Systémy společnosti Vizrt pokrývají rozsáhlou škálu možností při tvorbě on-air grafiky - od animovaných titulků a klíčovaných scén přes interaktivní animace mapových scén, předpovědi počasí, vizualizace dat z volebnch výsledků, zpráv ze sociálních sítí, až po virtuální studia.

Jako systémový integrátor nabízíme kompletní realizaci zpravodajského řetězce, včetně záručního i pozáručního servisu. Námi uskutečněné zakázky tohoto charakteru naleznete v Referencích.

TRACO SYSTEMS a.s. je Gold Premier reseller produktů Avid pro Českou a Slovenskou republiku

 
2016 TRACO SYSTEMS a.s.  navštivte i náš webový obchod www.avidshop.cz v ĆR a www.avidshop.sk v SR
Registrované značky použité na webu jsou majetkem jejich vlastníků.