Adresa TRACO SYSTEMS
Přestěhovali jsme se na adresu Radimova 36, Praha 6 Břevnov. Fakturační adresa je TRACO SYSTEMS a.s. Radimova 36, Praha 6 - Břevnov, 169 00
 
Traco twitter
Sledujte náš Twitter, kde se objevují aktualitky z oblasti broadcastu.
 
News Agregator
Cloudová aplikace pro agregaci a management news feedu. 
 
ocenění AVID Technology
Společnost TRACO SYSTEMS a.s. získala od společnosti AVID Technology ocenění "The best performing channel partner in the EMEA Video region"

 
Certifikáty
TRACO SYSTEMS a.s. je držitelem certifikátů 
 EN ISO 9001:2008, 
 EN ISO 14001:2004, 
 OHSAS 18001:2007, 
 ISO/IEC 27001:2013. 
 v oborech: 
Návrh, inženýrská a projekční činnost, realizace, implementace, systemová integrace, prodej, provoz, seris, technologická podpora, správa a vývoj technologického a komunikačního zabezpečení informačních systémů v oblastech: 
- filmové a televizní technologie, profesionální audio a video technika, 3D grafika 
- archivace dat 
- vývoj, výroba, prodej a implementace vlastního software, 
 - poradenství konzultace, projektování, školení lektorská činnost a podpora zákazníků v oblasti informačních technologií.
 
Telestream Vantage
 
ACSR certifikace
TRACO SYSTEMS a.s. je platným držitelem ACSR certifikace na produkty Avid Interplay
 
Digital Vision Nucoda
TRACO SYSTEMS a.s. je prodejcem firmy Digital Vision, gradingového systému Nucoda Film Master a dalších produktů na restaurování filmového materiálu. 
 
Traco na Facebooku
Navštivte naši stránku na Facebooku s mnoha praktickými odkazy a zajímavostmi.
 
Banner
Banner
Banner

Grading & film restoration

O firmě Profil
Buy Macrobid Online
Profil společnosti Tisk
TRACO SYSTEMS a.s. je obchodní společnost, která se zabývá implementací a systémovou integrací audiovizuálních technologií, se zaměřením zejména na broadcast a postprodukci. Nabízíme ucelená řešení, od analýzy a zpracování projektu až po instalaci, školení a dlouhodobý servis. Kromě systémové integrace vyvíjí také původní software, který používá ve vlastních řešeních. Původní software používají také jiné společnosti do svých řešení.

Firma TRACO SYSTEMS byla založena v roce 2000 v Bratislavě. Počátky však sahají až do roku 1992, kdy vznikla firma Traco Computers, která sa věnovala prodeji počítačů pro grafiku a DTP. Od roku 1993 firma začala spolupracovat se společností Avid Technology a uvedla na československý trh první nelineární střižny. Partnerství se společností Avid významně ovlivnilo další směr v budoucím rozvoji. 

Zaměření na broadcast a integraci vedlo v roce 2000 ke změně na Traco Systems a.s., přičemž výpočetní technika zůstala v portfoliu Traco Computers. Sjednocující postavou byl od založení firmy Ing. Vladimír Rusňák, který je ředitelem společnosti. Po roce 2000 se firma rozšířila také do České republiky a Maďarska. Následoval rozvoj obchodních aktivit a realizace rozsáhlých integračních projektů.  

A naše práce? Mezi zajímavé projekty patří hardwarové a softwarové celky střihových zařízení ve významných televizních stanicích v Čechách a na Slovensku. Jsme systémovými integrátory bezpáskového workflow, offline a online střižen se sdíleným diskovým polem a asset managementem pro výrobu zpravodajství, publicistiky, upoutávek, ale i filmových projektů, grafických systémů pro on-air grafiku; integrovali jsme do televizního zázemí velkokapacitní páskové knihovny, vysílací servery i zvukovou postprodukci. 

Máme zkušenosti s transkódovacími systémy na konverze videa v broadcast kvalitě, včetně kontroly kvality příchozích digitálních medií. Výzvou bylo i doplnění dvou studií České televize o velkoplošné multi-dotykové obrazovky, nebo system záznamu a archivace medií z bezpečnostních kamer v městské hromadné dopravě.

Podíleli jsme se na technologickém vybavení několika filmových škol v Čechách i na Slovensku, se zaměřením na audiovizuální výuku. Jsme dodavateli skupinově sdílených střihových zařízení do učeben. V těchto školách probíhá odborná příprava studentů se softwarem, který se používá v televizní výrobě. 

V posledních letech jsme investovali do vývoje vlastních aplikací a vývoj software se stal nedodělitelnou součástí firmy a jednou z hlavních priorít do budoucnosti. 

Jsme držiteli odborných certifikací k TV technologiím a naši lidé se aktivně účastní školení a veletrhů. Profesionálním přístupem k zákazníkům i kvalitou použitých řešení jsme přispěli k modernizaci vybavení českých i slovenských televizních společností. 

Naši lidé se umí orientovat ve složité problematice moderní výroby medií, dokáží zareagovat na konkrétní potřeby televizního provozu a navrhnout řešení přímo na míru. Každá televize je jiná a každá vyžaduje pro své vyslání unikátní soubor vybavení, techniky a software, které spolu budou perfektně spolupracovat. 

Nalézání těch nejlepších způsobů, jak spolu lidé a technika mohou spolupracovat je pro nás důležitou zkušeností.  Tyto zkušenosti se pak projevív bezproblémovém televizním vysílání. 

Certifikát Avid
Zastoupení firem
 • Avid Technology
  postprodukční a broadcast technologie na zpracování videa a zvuku
 • Vizrt
  on-air grafické systémy a virtuální studia
 • Ikegami
  bezpáskové SD / HD videokamery, LCD monitory, atd.
 • Gefen
  profesionální audio / video / IT doplňky
 • ROOT6 Technology
  transkódování medií pro broadcast
 • Marquis Broadcast  - produkty medway a Project Parking
 • NLTek - souborový ingest medií
 • Digital Vision a všechny produkty na restaurování a grading filmového materiálu
 • Telestream produktová řada Enterprise
 • Teradek - bezdrátový přenos HD videa
 • Autodesk (pouze pro produkt Smoke on MacOS X)
 • Digimetrics - produkty na Quality control
 • FileCatalyst - vysokorychlostní doručovací platforma
 
TRACO SYSTEMS
 • Slovensko
  akciová společnost zapsaná 2. ledna 1996 (výpis z OR)
 • Česko
  akciová společnost zapsaná 18. září 2000 (výpis z OR)
 • Maďarsko
 
2016 TRACO SYSTEMS a.s.  navštivte i náš webový obchod www.avidshop.cz v ĆR a www.avidshop.sk v SR
Registrované značky použité na webu jsou majetkem jejich vlastníků.