Avid oznámil dlouho očekávanou zprávu, že nově chystaná verze Media Composeru bude podporovat operační systém macOS Catalina. Protože Avid se chystá realise 2020.2, který by měl být uvolněn v polovině února tohoto roku, maximálně vyladit, dál k testování Beta verzi již nyní. Je tedy možné se zapojit se do veřejného testování a v následujících 2 týdnech poskytnout zpětnou vazbu.

 

Kde Beta verzi získat?

Uživatelé, kteří využívají systém macOS Catalina (10.15.x) si mohou stáhnout instalační program Media Composer 2020.2 z Avid Download Center a nainstalovat si jej. Po přihlášení k svému Avid účtu a vstupu do Download Centra naleznete Beta verzi pod PUBLIC BETA.

 

Důležité upozornění k uvolněné Beta verzi

Jelikož jde o Beta verzi, existují známé problémy a omezení, o kterých byste měli před instalací vědět. Nedoporučuje se instalovat a používat tuto Beta verzi v průběhu realizovaného  projektu. Pokud budete uveřejňovat svůj příspěvek ve fóru Beta na stránce community.avid.com, uvádějte přesný OS, který se používáte, v předmětu příspěvku.

 

FAQ: http://avid.force.com/pkb/articles/en_US/Compatibility/Media-Composer-2020-2-Public-Beta-for-macOS-Catalina

 

Dokumenty týkající se nové verze 2020.2:

 

Co je nového v Avid Media Composeru 2020.2: http://avid.force.com/pkb/articles/en_US/user_guide/Media-Composer-2020-Documentation

Omezení pro určité typy souborů v Avid Media Composeru na systému macOS Catalina:

http://avid.force.com/pkb/articles/en_US/Compatibility/Media-Composer-File-Type-Support-on-macOS-Catalina

 

Jak dlouho bude testování Beta verze běžet?

Veřejná Beta verze byla vydána 30. ledna 2020. a bude v běhu,  dokud nebude oficiálně uveden Media Composer 2020.2 v polovině února.

 

Co když ještě nejsem na Catalině?

Beta verzi lze nainstalovat i na starší verze macOS než Catalina. Uživatelé jsou vítáni, budou-li testovat tuto verzi na jiných systémech než Catalina a poskytnou-li zpětnou vazbu. Hlavním cílem této veřejné Beta verze je však testování na systému macOS Catalina.

 

Je třeba pro spuštění licence?

Ano, uživatelé budou potřebovat licenci Media Composer, Media Composer | Ultimate, nebo Media Composer | Enterprise s aktivním subscriptionem nebo aktivním supportem. Je také možné spustit Media Composer ve zkušebním režimu.

 

Existují omezení nebo známé problémy?

Ano, jelikož jde o Beta verzi, vyskytují se zde některé známé problémy a chyby. Kromě toho existují také známá omezení při běhu na macOS Catalina. Před aktualizací a instalací Beta verze je doporučeno výše uvedená upozornění zkontrolovat.

 

Jak je to s podporou?

Pokud má někdo s tímto vydáním softwaru problémy, NEBUDE moci získat podporu od Avid Customer Success, protože nejde o oficiálně vydanou verzi softwaru. Fórum community.avid.com speciálně pro tuto Beta verzi (Beta Forum | MC 2020.2 | macOS Catalina) a stránka Avid Editors na Facebooku však budou mít Avid personální monitorování a poradenství.

 

V případě jakýchkoliv problémů a otázek nás kontaktujte

E. michal@tracosys.cz

www.tracosys.cz