Avid představil nové modelové řady svých kreativních nástrojů Pro Tools, Media Composer a Sibelius. Aby mohl Avid zpřístupnit svým uživatelům to nejlepší, již toto léto Avid představí Avid Connect App, která bude dostupná pro 1,4 milionu majitelů Avid účtu a všem uživatelům bude nabízet možnost, aby společně spolupracovali, a to na kterémkoli PC, iOS nebo Android zařízení.

“Rozšířením našich kreativních nástrojů dáváme umělcům kompletní paletu nástrojů, které s nimi rostou od chvíle, kdy začínají s programy pracovat, i v průběhu jejich profesionální kariéry,” říká Allan Hoff, Vice President of Market Solutions ve společnosti Avid. “Stovky tisíc kreativců již započali své kariéry s našimi neplacenými produkty z edice First, a nyní nabízíme tuto možnost i hudební komunitě.”

Od teď může získat software Sibelius, Media Composer a ProTools každý nadšenec nebo kreativní tým ve třech různých verzích.

Nová Pro Tools Family

Pro Tools Family nabízí nástroje pro tvorbu hudby a zvuku pro film nebo televize a zároveň spojuje uživatele s celou sítí umělců a producentů po celém světě.

Pro Tools | First umožňuje tvůrcům, kteří začínají s nahráváním a produkcí, aby zdarma tvořili, nahrávali, mixovali a spolupracovali v cloudové úložišti za pomoci efektivní kreativní sady nástrojů.

Pro muzikanty, skladatele i zvukaře, kteří chtějí pokročit o kus dál, je připravena obsáhlá audio a MIDI sada nástrojů v podobě Pro Tools.

Pro Tools | Ultimate je nejvyšší sada nástrojů pro hudební a audio postprodukci, která nyní obsahuje též Avid Complete Plug-in Bundle a Pro Tools | MachineControl. Její součástí je též cloudové úložiště určené pro jednodušší spolupráci v týmu a editory zvuku integrované ve spolupráci s Dolby Atmos, aby byly naplněny očekávání světových tvůrců hudby, filmu a televize.

Nová Media Composer Family

Avid umožňuje všem editorům používat střihový software Media Composer, který používají nejlepší filmoví, televizní a zpravodajští editoři.

Pro začínající střihače nabízí Avid kompletní sadu nástrojů Media Composer | First, který je ke stažení zdarma.

Media Composer je určen pro profesionální editory a tvůrce filmu, kteří pracují samostatně a využívají pokročilých editačních nástrojů. Pronájem licence (subscription) startuje na hranici 400 Kč měsíčně a nabízí různorodé funkce, které umožňují pracovat až s 24 video stopami, 64 audio stopami a neomezeným počtem binů. Mimo to je prostředí nově uzpůsobeno pro práci s videem v kvalitě 4K, 8K a HDR.

To nejlepší pro postprodukci je Media Composer | Ultimate, který nabízí týmům bezkonkurenční možnosti v oblasti vzájemné spolupráce, podporu sdílených úložišť a obsahuje unikátní nástroje jako ScriptSync a PhraseFind.

Nová Sibelius Family

I Sibelius, software určený pro zápis hudby, je nyní dostupný ve třech různých verzích.

Po vzoru ostatních produktů společnosti Avid bude existovat k softwaru Sibelius i neplacená verze Sibelius | First, která bude dostupná na konci tohoto čtvrtletí. Tento software je vytvářen pro studenty a nadšené hudebníky a je tvořen mnoha stejnými vlastnostmi a funkcemi jako Sibelius.

Sibelius je software, který hudebníkům, skladatelům a studentům nabízí cloudové sdílení a rozšířené notační schopnosti, aby mohli odkudkoli rychle a jednoduše sdílet a posuzovat svou tvorbu.

Profesionálové nejvíce spoléhají na Sibelius | Ultimate, který umožňuje mimo jiné i přenos hudby z koncertních hal a pódií na papír. Jedná se o nástroj, díky kterému je možné přichystat komplexní seřazení nekonečného počtu nástrojů a vytvářet rozsáhlé projekty.

Představení nové aplikace Avid Connect App pro uměleckou komunitu

Kromě toho, že Avid umožňuje umělcům používat sadu kreativních nástrojů, pomáhá jim také s vytvářením jejich komunity díky nové aplikaci Avid Connect App.

Aplikace bude spuštěna v létě 2018 a přinese s sebou vstup do rozmanité sítě osobností, kteří spolu budou moct navzájem komunikovat přes počítače, telefony a jiné nástroje společnosti Avid (Pro Tools, Media Composer a Sibelius). Aplikace poskytne uživatelům přístup ke všemu od konexí, přes projekty až po produkty, které mohou využívat. Umělci se budou moct navzájem seznamovat, chatovat, spolupracovat i získávat zpětnou vazbu.

“To, že uvádíme na trh ty nejlepší nástroje je jen polovina úspěchu. Aby umělci, kterékoli úrovně, získali stabilní práci a spolupracovali se skvělými lidmi, musí si jich někdo všimnout,” říká Hoff. “Avid je v pozici, kdy může sblížit komunitu talentovaných umělců. Aplikace Avid Connect App umožňuje všem kreativcům zabývajícím se videem nebo audiem se zapojit.”