Inovovaná řešení pro postprodukci navyšují rychlost, kooperaci a efektivitu. Jsou dostupná všem – od malých redakčních týmů až po mediální giganty. Uvedená technologie zahrnuje disková pole, střihové systémy, vstupně/výstupní jednotky a správu médií.

Na celosvětové technologické výstavě IBC v Amsterdamu společnost Avid prezentoval své novinky z oblasti postprodukce. Avid se při tom maximálně soustředil na integraci jednotlivých softwarových i hardwarových produktů, které kooperují v rámci postprodukce. Inovace se tak dotkla nejen střihového systému Media Composer a sdílených diskových polí NEXIS, ale především produkčního asset managementu MediaCentral for Post, který se tak stává ideálním řešením pro malé a středně velké kreativní teamy. Nová technologie se zaměřuje hlavně na zpracování 4K materiálů a podobně náročných formátů.

MediaCentral platforma pro postprodukci vzájemně propojuje Media Composer, Avid NEXIS a MediaCentral | Editorial Management, který představuje nový nástroj pro správu médií, který umožňuje všem uživatelům systému spolupracovat v zabezpečeném a spolehlivém prostředí. V rámci webového prohlížeče lze jednoduše zpracovávat obsažená média a jejich metadata a konfigurovat pracovní postupy. Zákazníci mohou dle svých potřeby snadno navyšovat počet uživatelů, doplňovat mediální služby a rozšiřovat systém o další moduly. Díky otevřenosti MediaCentral platformy mohou schopnosti systému narůstat na základě požadavků uživatelů.