Avid® na výstavě NAMM 2020 prezentoval širokou škálu výkonných nástrojů a řešení v oblasti hudby, skládání a živého zvuku. Především jde o aktualizace Avid vlajkových lodí Pro Tools® a Sibelius®, dále také o konzole na koncerty nebo do studií jakékoliv velikosti. Vylepšené aplikace a služby pro kreativní tvorbu a distribuci hudby pro streamovácí služby.

 

Avid novinky poskytují vysoký výkon a profesionální vlastnosti, které jsou ještě v menších a dostupnějších formátech. Zvyšují kreativitu a dávají nové příležitosti všem uživatelům od hudebníků, producentů, inženýrů až po skladatele, učitele nebo studenty.

 

Vylepšení Avid Pro Tools

Vydání Pro Tools 2020 poskytuje podporu pro macOS Catalina, přináší Folder Tracks pro flexibilnější a kreativnější organizaci skladeb. Skladby mohou být seskupeny do devíti úrovní složek, které je možné pro snadnější navigaci sbalit a barevně označit. Uživatelé se mohou lépe zaměřit na velké produkce a mohou se rozhodnout pro produktivnější práci tím, že sníží složitost na obrazovce.

 

Avid Pro Tools MTRX Studio ™

Poskytuje kvalitní I/O rozhraní, rozsáhlé možnosti směrování a prvotřídní monitorování v jednom zvukovém zařízení, což uživatelům umožňuje šetřit peníze a eliminovat složitost konfigurace výměnou více zařízení v produkčním řetězci. Od nahrávání a sledování, přes směrování zvuku do více místností a zařízení, vyladění reproduktorů s vestavěnou pokročilou kalibrací a vytváření profilů monitorů. Je to ideální zařízení pro profesionální hudební a zvuková studia všech velikostí.

 

Avid Pro Tools HDX Thunderbolt 3 Chassis

Nové šasi je vytvořené ve spolupráci se společností Sonnet Technologies. Je to nejvýkonnější systém výroby zvuku s akcelerací DSP a nejnižší latencí. Díky Thunderbolt 3 je snadno propojitelným řešení v provedení desktop nebo do racku. Přidáním Thunderbolt 3 rozhraní jsou obě šasi díky výrazným úsporám ideální doplňkem pro Pro Tools | Ultimate ™, Pro Tools | HDX a Pro Tools hardware I/O. Uživatelé tak mohou vybavit své studio předem nakonfigurovaným Pro Tools | Ultimate ™ řešením, které nabídne špičkový hardware DSP s vysoce kvalitní I/O rozhraním.

 

Inovace zvukových konzolí

Avid S1 poskytuje bezkonkurenční rychlost, bohatou vizuální zpětnou vazbu a softwarovou integraci v přenosné konzoli, která se snadno vejde do jakéhokoli prostoru nebo rozpočtu.

Avid S4 přináší výkon a workflow jako Avid S6, který patří mezi  špičku v hudebním průmyslu. Je vhodný pro profesionály v oblasti audia, pro malé a střední hudební a zvuková studia.

 

Stejně jako S6, i S4 a S1 jsou řízeny pomocí  EUCON ™protokolu, takže nabízejí velmi úzkou integraci s Pro Tools® a Media Composer®. Současně mají nativní podporu pro aplikace třetích stran, jako jsou Logic Pro, Cubase, Premiere Pro a další.

 

Nejnovější aplikace Avid Control

Nabízí rozšířené funkce a zobrazení, které uživatelům umožňují převzít kontrolu nad svým oblíbeným softwarem pro audio či video ze svého tabletu nebo smartphonu se systémem iOS nebo Android. Uživatelé mohou bezdrátově ovládat funkce nahrávání, úprav, mixování a monitorování svého softwaru rychleji než s myší a klávesnicí. Zároveň mohou získat skvělou vizuální zpětnou vazbu a přístup ke stovkám příkazů na jedno kliknutí. Při použití s ​​Avid S1, S3, Dock nebo jinými Avid konzolemi získají uživatelé řadu  workflow využívající dotykové ovládání.

 

Sibelius 2020

Představuje nové funkce automatické optimalizace, které zajišťují, aby výsledek vždy vypadal perfektně, i když uživatelé stále skládají. Mohou se takto více věnovat hudbě, jak upravovat a formátovat výsledek. Sibelius 2020 má také zcela obnovenou sadu House Styles, která dává výsledku modernější nebo klasičtější vzhled.

Ve spolupráci s Berklee School of Music – Sibelius obsahuje mnoho nových přístupů, které umožňují zrakově postiženým uživatelům manipulovat se všemi aspekty hudby.

 

Vylepšená služba pro distribuci zvukových médií

Pro umělce, hudebníky a tvůrce, kteří chtějí streamovat a prodávat svou hudbu při zachování 100% svých výdělků a práv je určena služba AvidPlay. Zajistí distribuci hudby do Spotify, Pandora, Amazon Prime Music a dalších významných streamingových služeb po celém světě.

Nabídka od $ 24.99 za rok umožňuje distribuci do Apple Music, TikTok a sociální linky, díky kterým mohou uživatelé jednoduše sdílet svá nejnovější vydání. Uživatelé také nyní mohou na svých skladbách propagovat interprety a spolupracovníky.

 

Aplikace Avid Link pro mobilní a stolní počítače

Aplikace je zdarma pro všechny uživatele kreativních nástrojů Avid. Umožňuje uživatelům snadno spravovat své produkty a doplňky, podporovat jiné  talenty, zlepšovat své dovednosti a stejně tak sdílet práci ze svého portfolia. Od loňského spuštění se Avid Link stal praktickým a výkonným nástrojem kariéry pro více než 500 000 individuálních tvůrců.

 

Mezi špičkové řešení společnosti Avid patří Media Composer®, Pro Tools®, Avid NEXIS®, MediaCentral®, iNEWS®, AirSpeed®, Sibelius®, Avid VENUE ™, FastServe® a Maestro ™.