Společnost TRACO SYSTEMS dokončila instalaci grafického systému Vizrt do nového studia zpravodajství v televizi Markíza, kde se od 24. srpna 2017 vysílají všechny zpravodajské relace v novém vizuálním stylu, jehož součástí jsou 2 velkoplošné LED stěny.

Nový grafický obsah zpravodajských relací, viditelný na LED stěnách, je realizován pomocí profesionálních softwarových komponent od společnosti Vizrt. Software Viz Engine poskytuje v reálném čase vykreslování grafiky ve vysokém rozlišení 4320 x 1440 pixelů, u menší stěny pak v rozlišení 2880 x 1440 pixelů. Do obrazu je možné vkládat i vícekanálové živé video a složité 3D scény renderované v reálném čase. Grafický obsah stěn je řízený ovládacím softwarem Viz Pilot. Díky tomu je změna scény prakticky okamžitá. Podle potřeb televize je tento zobrazovací systém přizpůsobitelný a s podporou TRACO SYSTEMS i do budoucna rozšiřitelný bez rizik výpadků v televizním provozu.

„V tomto projektu jsme televizi předali vysokou přidanou hodnotu nejen použitým vybavením, na míru sestaveným hardwarem, ale i námi sdíleným know-how a dlouhodobou technickou podporou,“ říká technický ředitel TRACO SYSTEMS Miro Ambra.

„Příprava projektu nového studia trvala 2 roky, ve kterých jsme si vybírali nejlepší dodavatele,“ uvedl Zdenko Ryšavý, ředitel centra techniky Televize Markíza a dodal: „Řešení firmy TRACO SYSTEMS splnilo všechny naše očekávání kladené na integraci s existujícími systémy a na zobrazování grafických prvků relací na nových LED stěnách.“

Obě videostěny jsou technicky vybavené i na použití virtuální reality. V praxi to znamená, že tzv. rozšířená realita (augumented reality) umožňuje divákům vidět scénu obohacenou o virtuální 3D objekty nebo pohyblivé 3D předměty, se kterými je živý moderátor v blízké interakci.