Traco AI společnosti Traco Systems je komplexní řešení pro zpracování médií založené na rozpoznání obličejů a detekci objektů. Platforma byla vyvinuta pro pokročilou úpravu metadat pomocí automatického přepisu řeči na text. 

Toto řešení bylo vytvořeno za účelem zjednodušení zdlouhavých procesů televizní produkce. Výsledkem je systém, který dokáže ušetřit až stovky hodin analýzy mediálního obsahu.

Nedávno se tato funkce stala součástí systému Octopus X. Jde o novou verzi redakčního systému navrženého pro poskytovatele televizního a rozhlasového vysílání.

Jak to funguje?

Traco AI využívá technologii strojového učení a neuronové sítě. Proces rozpoznávání je založen na podrobné biometrické masce fungující na principu nosních a očních vektorů. Právě proto funguje detekce tváří s dokonalou přesností. Výhodou této platformy oproti jiným cloudovým řešením je, že může fungovat i jako samostatný server v interní doméně.

Jaké jsou hlavní funkce Traco AI?

  • Automatické rozpoznání obličejů na základě biometrických údajů
  • Možnost vyhledat skupiny lidí, když jsou v jednom záběru
  • Vytvoření vlastní databáze pomocí fotek, archivních záběrů nebo online databází
  • Integrace do jakéhokoliv Media Asset Management systému (Avid MediaCentral, Viz One atd.)
  • Automatické generování titulků do vysílaných pořadů podle interní databáze
  • Rozpoznání řeči, přepis mluveného slova na text a automatické generování skrytých titulků

 

Traco AI se dá využít mnoha způsoby:

zpravodajství zvyšuje efektivitu práce rozpoznáním tváří, které se často objevují ve vysílání. Po zadání klíčových slov uvidí uživatel seznam všech scén, kde se osoba objevuje.

Traco AI ušetří čas i produkcím sportovního obsahu. Pomocí analýzy získaného video materiálu dokáže označit všechny viditelné tváře atletů. Stačí je přidat do databáze spolu se základními metadaty. Kromě toho dokáže také rozpoznat změny skóre. Následně může editor spustit probíhající procesy v jednoduchém uživatelském rozhraní a zefektivnit pracovní postup výroby.

Při natáčení reality show může Traco AI pomoci s vytvořením souhrnu všech záběrů z působení jednotlivých aktérů v soutěži. Po vytvoření databáze soutěžících zadají střihači pouze jméno a zobrazí se jim seznam scén, ve kterých se soutěžící objevil.

Při správě archivu plného nesčetných hodin záběrů, zhotovených během několika desetiletí, dokáže AI Facer rozpoznat, zda jde o stejnou osobu v různých fázích života. 

Platformu Traco AI jsme vyvinuli jako rozhraní Full Rest API, které umožňuje integraci pro různá pracoviště. Každá produkční společnost se může rozhodnout, které funkce se jim zdají být užitečné pro jejich projekty nebo které typy rozhraní se jim nejvíce líbí.  

Pro více informací o této platformě navštivte ai.tracosys.eu. Demo bude představeno na IBC 2019 (stánek 7.A39).