XenData X1 poskytuje archivaci pomocí pásek, Sony Optical Disc Archive a do cloudu. Spojuje archivy pro více uživatelů.

 

Co kdybyste mohli sdílet celý archiv bez ohledu na to, zda jde o pásku nebo svazek úložného prostoru typu cloud stejně snadno jako jakoukoliv jinou složku nebo svazek souborů?

 

XenData uvedla na trh svůj produkt X1, malé zařízení, které se připojuje k síti organizace a umožňuje souborovým aplikacím přesunout data do různá místa archivu. X1 má tři modely: pro externí jednotky LTO, pro jednotky Sony Optical Disc Archive (ODA) a pro ukládání objektů typu cloud.

 

Zařízení X1 běží na systému Windows 10 Pro a archiv, ke kterému je připojen, se objeví jako jednotka X,: kterou mohou uživatelé sdílet a přistupovat k ní stejně jako k jakémukoliv svazku disků. X1 používá software XenData FS Mirror na synchronizaci souborů s archivem a umožňuje uživatelům vytvářet síťové schránky na automatické přesouvání souborů do archivu.

 

Firma XenData se rozhodla zjednodušit používání systému X1 a být síťově přístupnější než konkurence. Připojený archiv by umožnil uživatelům přímo přesunout soubory do cílového archivu, aniž by prošly přes administrátory, což zefektivňuje proces archivace.

 

X1 může archivovat až 10 terabajtů za den při zápisu na LTO-8 pásky prostřednictvím Thunderbolt 3 připojení. Aby se zvýšil výkon zařízení a umožnil rychlejší lokální přístup k datům bez přímého vstupu do archivu, je každý model X1 vybaven SSD úložným prostorem s kapacitou 1,92 TB.

 

X1 je určen pro zákazníky z oblasti médií a zábavy. Profesionální sportovní týmy, jako jsou Los Angeles Lakers nebo Los Angeles Dodgers používají produkty XenData stejně jako velké mediální produkční studia jako Warner Bros. X1 má i další možnosti použití, jako je archivace na dohled a dodržování předpisů.

 

Zařízení X1 se může připojit k páskovým jednotkám přes Thunderbolt 3 nebo USB 3.

Většina firem už pásky nějakým způsobem používá a považuje je za levné a spolehlivé řešení dlouhodobého skladování. X1 je páskové zařízení na základní úrovni pro menší firmy z důvodu jeho malého rozměru a snadného použití.

 

Schopnost zařízení poskytnout archiv na síti není jedinečná, ale jeho schopnost maskovat archiv jako svazek souborů, ho však dělá atraktivním pro menší firmy. Jednotka X: umožňuje uživatelům snadno rozpoznat, kde je možné ukládat a přistupovat k archivním souborům. Z pohledu koncového uživatele to není složitější než přesouvání souborů do Dropboxu nebo OneDrivu.

 

„Jednoduchost jednotky X: je výjimečná vlastnost. Chcete-li obrázky nebo videa zpřístupnit, je to jako připojit USB jednotku.“

 

Páska je spolehlivější a méně náchylná na chyby a poškození než mechanický disk. Při lidské manipulaci však může dojít k poškození pásky. V dnešní době však cloud obvykle obsahuje studená archivační data. Páska se používá k aktivnímu archivování pro dlouhodobá úložiště s nepříliš častým přístupem. Příkladem aktivního archivu mohou být staré klipy nebo sportovní události, ke kterým se přistupuje, aby se vytvořilo propagační video nebo záznam.

 

Publikum X1 je v malých firmách, které chtějí využít pásky na obranu proti ransomwaru. Páska je levný nosič, který lze přesunout do režimu offline a umožňuje organizacím vytvořit neměnnou kopii svých dat.

 

X1 je za dobrou cenu, ale je také dostatečně sofistikovanéna to, aby firmy nepotřebovali investovat do dalších odborných znalostí o páskových archivech.

Zdroj: Johnny Yu, News Writer

 

V případě dotazů a požadavků nás kontaktujte na info@tracosys.cz