XenData

Univerzální archivace

Pokud nepoužíváte asset management Avid MediaCentral/Interplay lze použít systém XenData také samostatně pro zálohování ostatních dat a Avid projektů s/bez Avid-medií, které si připravíte například konsolidací materiálu nebo programem Marquis Parking.

Nejjednodušším řešením pro tento případ je volba speciální stanice XenData X1 s mechanikou LTO-8 připojenou po Thunderboltu.

Parametry

XenData X1

Malá stanice pro archivaci na LTO pásky a Cloud

  • OS: Win 10 Pro
  • 16 GB RAM, 256GB OS HDD, 1.92 TB datová SSD HDD cache
  • Gigabitový Ethernet, HDMI výstup pro monitor
  • Přes Thunderbolt 3 lze připojit jedno nebo více LTO mechanik
  • Zálohuje data i na cloud, ale podporuje jen AWS S3, Azure BlobStorage a Wasabi S3

 

Pokud by vás obtěžovala neustálá výměn pásek v LTO mechanice máte na výběr větší systémy, které využívá i systém NLT Archive s LTO knihovnou. Jedná se o systémy SXL-8200 a SXL-8500.

První systém je 1U server, do kterého můžete dát menší diskové pole jen s RAID 0 nebo 1, a je k němu je připojena LTO knihovna s 30-ti až 160 sloty a s maximálně dvěma mechanikami. Druhý systém má 2U server s větším diskovým polem a může mít ochranu dat RAID 50 nebo RAID 60 a knihovna může disponovat až 560 sloty s 10-ti mechanikami. Ty mohou být typu LTO-6, LTO-7, LTO-8 a v blízké budoucnosti se dočkáme i LTO-9 s nativní kapacitou 24TB. Mechaniky lze připojit pomocí SAS nebo FC rozhraní.

V praxi

XenData jsme integrovali do České televize.

Workflow

Video tutorial

Mohlo by vás zajímat

Telestream – Vantage

Transkóding / media processing

Avid MediaCentral

Asset management

NLTek

Souborový ingest