CZ | SK

Prevence katastrofických událostí

Víme vše o přednostech, ale i o rizicích technologické struktury a workflow, které dokážeme eliminovat.

Bývá někdy velmi těžké správně odhadnout rizika v případě technologického kolapsu, natož těmto katastrofickým událostem účinně předcházet.

Každá technologie má své slabiny a žádná není proti poruše dokonale chráněná. Nezbývá než chyby eliminovat a možným závadám předcházet. V případě výpadku celého systému je třeba mít připravený náhradní scénář, tzv. „plán B“. Ale jak postupovat? S tím dokážeme pomoci, protože technologie a systémy, které implementujeme, dobře známe.

Důležitým parametrem každé technologie je její stabilita a robustnost zabezpečení, které ochrání funkčnost systému před celkovým selháním. Základem je analýza „černých scénářů“, které by mohly nastat, kdyby… Výsledkem je definování kritických míst systému či infrastruktury, tzv. single point offailure (SPOF), které když mají poruchu, stává se celý systém nefunkční. Pak již přichází na řadu rozvaha, jak tato místa zabezpečit, případně zvážit riziko či pravděpodobnost závady v tomto místě, na tomto prvku.

Určitě není naším záměrem klienty strašit, ale naopak je připravit a zajistit dostatečnou prevenci, která pomůže katastrofickou situaci zvládnout. Naším cílem je především, aby jakákoliv chyba technologie, měla minimální vliv provoz, chod výroby nebo vysílání. Je tedy třeba na to myslet již při návrhu řešení dané technologie a pak připravit plány postupů a opatření, které povedou k vyřešení problému, případně zajistí záložní řešení.

V praxi

Česká televize, TV Nova, TV Barrandov, TV Prima, TA3, RTVS, TV Markíza, TV JOJ, SFU, ESIS PZ

Mohlo by vás zajímat

Technologická implementace

Spolehlivá instalace a integrace

Servisní služby

Bezproblémové zajištění vysílaní a výroby

Individuální a skupinové tréninky

Školení podle potřeb zákazníků