CZ | SK

Vizrt AR/VS

Rozšířená (augmented) a virtuální realita je současný trend moderních televizních studií

Společnost Vizrt se dlouhodobě zaměřuje na virtuální studia (VS) a rozšířenou realitu (AR). Nabízí vhodná řešení, která pomáhají televizím ukázat či zobrazit složité scény a objekty způsobem, který je srozumitelný pro diváky a zároveň poskytnout zábavné vizuální prvky, které umocnňují výsledný zážitek diváka.

Parametry

Základním kamenem VS nebo AR je systém Viz Virtual Studio, které definuje virtuální prostor a přijímá trackovací data z kamer, pomocí nichž se identifikuje pozice, pohyb a záběr. Na základě těchto parametrů Viz Engine generuje virtuální scénu (pozadí) nebo virtuální objekt pro rozšířenou realitu. Výsledný obrázek se pak skládá z reálného záběru kamery a 3D generované grafiky. Nástrojem designerů, 3D grafiků a animátorů je Viz Artist, díky němuž mohou vytvářet virtuální scény nebo objekty. Integrace s 3D modelovacími softwary Cinema 4D a Unreal Engine 4 umožňuje dosáhnout fotorealistické grafiky a efektů. Neocenitelným pomocníkem je také Viz Arc, jehož intuitivní uživatelské rozhraní zajišťuje snadné ovládání a flexibilitu výsledné reality.

Produktový list

PDF Vizrt ??

V praxi

Již více než 20 let provozuje Česká televize virtuální studio společnosti Vizrt a používá ho pro řadu prémiových pořadů včetně hlavní zpravodajské relace. Sazka podobně jako TV Nova využívá menší setup s volnými kamerami (Ncam tracking), který přidává do klasického studia rozšířenou realitu.

Workflow

Video tutorial

Mohlo by vás zajímat

Rozsah produktů společnosti Vizrt

On-air grafické systémy

Telestream – Vantage

Transkóding / media processing

Shotoku

VR stativy a pedestaly