CZ | SK

NLTek

Automatizace workflow

NLTek produkty jako forma rozšíření Avid MediaCentral Production skupiny o Ingest, Transcode a Archivaci je zajímavým a cenově dostupným řešením. NLTek produkty jsou zároveň certifikovanou Avid platformou.

Parametry

Všechny tři produkty mohou pracovat samostatně ve spojení s asset managementem Avid MediaCentral a nebo umožňují kooperací při použití všech dohromady. Archivaci lze dále rozšířit systémy XenData, které umožňují ukládání a správu souborů na pásková nebo optická média a cloudová úložiště.

 

Nearchive / Archive

Program Nearchive vám umožní rozšířit si kapacitu vašeho Avid diskového pole Nexis o odkládací kapacitu na levnějším hardwaru. Pokud vám dochází místo na Vašem poli Avid Nexis, můžete archivovat starý materiál nebo dočasně odložit materiál, na kterém v dané chvíli nepracujete. Server Nearchive je připojen do stejného switche jako Avid Nexis a využívá 10Gb ethernetové spojení. Velikost kapacity závisí na tom, jaký HW si vyberete (může to být i stanice a NAS).

Přesun klipů z/do odkládacího prostoru a jejich správa se provádí v Avid Interplay Accesu nebo v Avid MediaCentralu Cloud UX, kde jsou nástroje Nearchive plně integrovány. Pokud byste chtěli data uchovávat dlouhodobě, připojí se k diskovému serveru Nearchive např. pásková knihovna LTO-8 a program Nearchive se změní na Archive díky spojení s programem Xendata. Pak můžete například nastavit vytváření 3 nezávislých kopií dat:

  • 1. kopie je uložena na LTO pásce
  • 2. kopie je uložena na druhé LTO pásce (tzv. replika)
  • 3. kopie leží na HDD v serveru.

 

Obsah archivu jednotlivých klipů lze jednoduše prohlížet přes player ve webové prohlížeči Chrome, jelikož program Archive může pro tento účel generovat náhledy v mp4 opatřené TimeCode.

Spolupráci všech tří programů lze nastavit následujícím způsobem. AutoIngest Direct materiál nabere a přesune ho rovnou do Nearchive. Zároveň při nabírání s pomocí Media Transcoderu vytvoří náhledovou kopii v h264, která je uložena na Avid Nexis. Po sestříhání pořadu v Avid MediaComposeru se klipy, které jsou použité v sekvenci, obnoví v původním rozlišení nakopírováním (restore) z Nearchive serveru a pořad je hotový bez nutnosti obrovského produkčního pole.

Produktový list

V praxi

NLT automatizace workflow jsme integrovali do České televize a TV Nova.

Workflow

Video tutorial

Mohlo by vás zajímat

Avid MediaCentral

Asset management

AvidNexis

Sdílené diskové pole

Masstech

Robustní archívní řešení