Avid NEXIS

Sdílené diskové pole

Speciálně navržené pro sdílení medií a projektů mezi jednotlivými střižnami po klasické Ethernet síti. Fyzickou kapacitu lze rozdělit na několik síťových disků „workspace“.

Parametry

V Avid Nexis lze u každého síťového disku nastavit různý stupeň ochrany dat a měnit jejich velikost za chodu. Základním prvkem sítě je certifikovaný switch od známých výrobců jako je Cisco a Dell. Disková pole jsou připojena 10Gb nebo 40Gb a střižny lze pak připojit gigabitově, dual gigabitově, 10Gb a dual 10Gb.

 

Avid vyrábí diskové pole AvidNexis v několika verzích:

  • Nexis Pro
  • Nexis E2
  • Nexis E4
  • Nexis E5
  • Nexis E5 NL

 

Avid Nexis | Pro

základní diskové pole s 10 datovými disky a dvěma systémovými SSD disky. Pole je napájeno dvěma redundadními zdroji. Deset datových disků tvoří takzvaný Media Pack a ten lze nakonfigurovat ve dvou výkonnostních módech 400MB/s pro čtení a nebo 600 MB/s pro čtení. Výkonnější nastavení je ideální pro 4K, ale maximálně pro 10 současných klientů. Při zakládání virtuálních síťových disků (workspace) lze zvolit ochranu dat ze tří možností: bez ochrany (nabízí největší datovou kapacitu), ochranu dat při výpadku jednoho disku v MP a ochranu dat při výpadku dvou disků v MP.

 

Avid Nexis | Enteprise E2, E4

Nexis E2 je velmi podobný Nexisu Pro. Má stejné šasí, ale možnosti kongfigurace jsou mnohem rozsáhlejší. Nabízí nejen větší kapacitu v podobě 10TB disků, ale i větší výkon s SSD disky. Nexis E2 SSD má rychlost čtení až 3000MB/s s připojením po 40Gb Ethernetu. Systém lze postupně rozšiřovat a pokud se přidá samostatný System Director Appliance (SDA), tak se základní licencí Extended mohu mít až 24 polí s kapacitou 2,4PB. Při počtu 3 a více šasí si mohu nastavit ochranu dat pro situaci, kdy zkolabuje celé jedno šasí a systém bude fungovat stále dál.

Nexis E4 má stejné možnosti jako E2, ale je ideální pro větší kapacity, protože obsahuje dva MP a ještě navíc ho lze osadit dvěma náhradními datovými disky. Ty při výpadku datového disku automaticky nahradí poškozený disk, ať už je to v prvním nebo druhém MP. Nexis Enterprise E2 a E4 oproti Nexisu Pro mají možnost přidání sekundární řídící jednoty šasí (Storage Controller) a tím zabránit selhání celého šasí.

 

Avid Nexis | Enteprise E5

Nexis E5 je určen pro ty, kteří požadují obrovskou kapacitu. Do velikosti 5U se vejde až 8 MP s 800TB fyzické kapacity. Již v základní ceně jsou dva náhradní disky, 5 ventilačních jednotek, 2 zdroje (každý o výkonu 2200W) a řídící jednotka. Zde je také možné připojit sekundární řídící jednotku a tím ochránit šasí proti jeho výpadku.

 

Avid Nexis | Enteprise E5 NL

Nexis E5 NL se liší od  verze E5 jen ve velikosti datového disku (12TB místo 10 TB) a ethernetovým připojením ke switchi (10Gb místo 40Gb). Jedno šasí nabízí téměř 1PB odkladového prostoru s online přístupem pro redukovaný počet klientů oproti verzi E5.

Všechny typy šasí (Engine) Avid Nexis Enterprise (E2, E2 SSD, E4, E5 a E5 NL) lze zkombinovat v jednom datovám systému a tím pádem disponovat virtuálními disky se specifickými vlastnostmi od „super rychlých“ až po „obrovské“.

V praxi

Avid Nexis jsme integrovali do České televize, TV Nova, TV Prima, Sazka, UnicornPictures CZ, MAT Film a SAWAGO.

Porovnání několika základních parametrů jednotlivých verzí

Demo video

Mohlo by vás zajímat

Avid MediaCentral

Asset management

Telestream – Vidchecker

Automatická kontrola / oprava médií

XenData

Univerzální archivace