CZ | SK

NLTek

Souborový ingest

Rozšíření Avid MediaCentral Production skupiny o Ingest, Transcode a archivaci o NLTek produkty je zajímavým a cenově dostupným řešením, které je zároveň certifikovanou Avid platformou.

Parametry

Všechny tři produkty mohou pracovat samostatně ve spojení s asset managementem Avid MediaCentral a nebo mezi sebou vzájemně kooperovat.

AutoIngest Direct

Program je uřčen pro nabírání materiálu z karet a disků kamer jako je XDCAM Optical, XDCAM-EX, P2, Canon XF, GFCAM, EditCam, GoPro, Canon D-Series a dalších. Jako jediný program od NLTeku dokáže pracovat i v prostředí bez asset managementu Avid MediaCentral. Nabrané klipy jsou pak importovány jako sekvence do binu Media Composeru. V prostředí asset managementu Avid MediaCentral jsou nabírané klipy ukládany do vybraného katalogu. Velkým přínosem programu je jeho rychlost, protože dokáže nabírat z několika medíí najednou, např. ze tří mechanik Sony PDW-U2. Než založíte 3-tí disk a spustíte jeho nabírání je už první hotový a vy můžete plynule pokračovat dál. Další obrovskou výhodou je editor metadat. Vaše klipy se nemusí neustále jmenovat C0001, C00…! Můžete přejmenovat jednotlivé klipy na konkrétní kamerová jetí nebo zadat jiný název zakončený automatickým číslování pro celou kartu nebo disk. Můžete přidat i vlastní data jako místo natáčení, kategorie obsahu, atd.

Media Transcoder

Media Transcoder umožňuje převod materiálu do jiných formátů a rozlišení. Nejčastěji se používá ve spojení s AutoIngest Direct a Nearchive, pro které vytváří náhledové kopie klipů v rozlišení h264. Při samostatné instalaci nabízí až 16 „watchfolders“ pro nabírání souborů do assetu managementu Avid MediaCentral / Interplay.

V praxi

NLTek jsme integrovali do České televize, TV Nova, TV Prima.

Workflow

Video tutorial

Mohlo by vás zajímat

Telestream – Vantage

Transkóding / media procesing

Avid MediaCentral

Asset management

Masstech

Robustní archívní řešení