CZ | SK

Shotoku

Široké portfolio VR produktů od společnosti Shotoku umožňuje provoz virtuálního studia řízeného lokálně i vzdáleně.

Produkty z řady Shotoku VR zajišťují mnohem přesnější a spolehlivější způsob používání kamerové techniky pro přirozenější pohyb ve virtuálním prostoru, který dokonale umocňuje divácký zážitek z rozšířené reality.

Parametry

Špičkové sledovací systémy Shotoku VR přináší nekompromisní přesnost a velice snadnou obsluhu. Systémy jsou plně kompatibilní s technologiemi virtuálních studií, rozšířené reality (AR) od Vizrt a dalších významných VR systémů.

 

VR Pedestaly:

Shotoku TP500VR + SX300VR

TP500VR patří mezi nejkompaktnější a cenově nejdostupnější studiové VR pedestaly na trhu. Splňuje veškeré nároky pro použití ve virtuálním studiu s AR (Augmented reality) rozšířením. Pomocí proprietárních algoritmů a mechanických kodérů poskytuje TP500VR údaje o své poloze v reálném čase. Mechanický sledovací systém doznal unikátních vylepšení, aby byla virtuální a rozšířená studiová technologie cenově dostupnější než kdykoli předtím při zachování lehké a přenosné konstrukce původní TP500.

Shotoku TP200VR / 300VR

Systém TP200VR / 300VR nabízí špičkové VR trackování bez kompromisů s důrazem na přesnost a jednoduchost celého procesu. Díky pokročilým možnostem výstupních dat o poloze stativu nebo výšce kamery, splňuje tento systém i ty nejvyšší nároky na výslednou obrazovou kvalitu virtuálních studií. Data o zoomu a zaostření jsou shromažďována buď přímo z objektivů (VR ready) nebo z externích kódovacích jednotek Shotoku určených pro objektivy ENG, které samostatně VR nepodporují. Způsob ovládání a nastavení Shotoku VR systému je přizpůsobeno pro minimální zásahy samotného uživatele, který se může soustředit pouze na tvůrčí stránku natáčení.

 

VR Jeřáby GRAPHICA SERIES

Série Graphica vznikla spojením vynikající technologie Shotoku VR za přispění technického know-how prestižního výrobce jeřábů CamMate. Výsledkem je produkt se špičkovými možnostmi sledování VR v mobilním a dokonale funkčním provedení. Graphica vypočítává polohová data z vestavěných fyzických rotačních kodérů určených speciálně pro potřeby VR. Jeřáby tedy nejsou omezeny externími markery a dalšími limity spojenými se standardními způsoby trackování polohy. Snímače plynule zpracovávají data prostřednictvím rozhraní SPI pro poskytnutí výstupu dat v reálném čase pro studio nebo produkci v místě natáčení. Celou sérii tvoří 7 modelů lišících se délkou a dosahem kamerového ramena. Možnosti využití se tedy najdou pro tvůrce v komornějších prostorech i pro potřeby velkých televizních produkcí.

VR Jeřáby TK-38VR

Kompaktní a plně vybavený VR-tracking jeřáb pro virtuální / rozšířenou realitu. Dálkově ovládaná hlava vnímá každý pohyb ovládacích tyčí kameramana a zajišťuje tak plynulé a přesné ovládání ve všech úhlech. Montážní držák (součást balení) pro malý monitor pomáhá obsluhovat kameru na principu hledáčku. Jeřáb TK-59VR je plně kompatibilní se všemi předními systémy pro virtuální realitu. Lze ho podepřít jedním ze tří způsobů v závislosti na výrobních požadavcích a rozpočtových možnostech.

Fixní: TT-17 Stativ

Mobilní: stativ TT-17 s TD-13 nebo TD-32 Dolly

Mobilní s plným XY trackováním: TI-04 VR Dolly

V praxi

Shotoku jsme integrovali zoznam společnosti ??

Workflow

Demo video

Mohlo by vás zajímat

Ncam Reality

Trackovací systém

Vizrt AR/VS

On-air grafika a virtuální realita