CZ | SK

Ncam Reality

Společnost Ncam je lídrem technologie sledovaní polohy a pohybu kamer pro virtuální nebo rozšířenou realitu

Ncam nabízí bezkonkurenční řešení vizuálních efektů v reálném čase (RVFX), které zákazníkům umožňuje dosáhnout uměleckých vizí a převzít větší kontrolu nad tvůrčím procesem.

Parametry

Mnohokrát oceněná a patentovaná technologie dává tvůrčí svobodu při vytváření vizuálního obsahu pro film, televizi nebo živou produkci. Svou přesností a flexibilitou sledování kamer se Ncam stal průkopníkem na poli trackovacích systémů. Ncam Reality je komplexní a flexibilní platformou pro rozšířenou realitu (augmented reality), která umožňuje vytvářet fotorealistickou virtuální grafiku v reálném čase.

Jádrem je unikátní řešení pro sledování kamer (tracking system), které bez omezení nabízí filmovým a televizním produkcím virtuální grafické prvky a scény. Zařízení používá lehkou senzorovou lištu připojenou ke kameře, což dovoluje zcela volný pohyb na všech místech. Systém generuje nepřetržitý tok extrémně přesných polohových a rotačních informací (tracking data), která jsou prostřednictvím Ncam Reality dodávána grafickým real-time systémům (např. Viz Engine).

V praxi

Ncam technologii jsme implementovali v televizní společnosti Nova a pak pro rozšířenou realitu více-kamerového studia v loterijní společnosti SAZKA.

Workflow

Demo video

Mohlo by vás zajímat

Shotoku

VR stativy a pedestály

Vizrt AR/VS

On-air grafika a virtuální realita