Avid představil novou generaci produktu MediaCentral, jehož rozhraní je ve webovém prohlížeči. Tímto krokem dává Avid možnost svým zákazníkům rychleji vytvářet kvalitnější obsah a doručit jej do více zařízení. Díky responzivnímu a intuitivnímu prostředí MediaCentral I Cloud UX může každý uživatel jednoduše vyhledávat, upravovat a publikovat obsah z pracovních stanic, počítačů nebo mobilních zařízení.

Modulární design produktu nabízí aplikace, služby a konektory, které poskytují produkcím škálovatelnost, rozšiřitelnost a urychlení práce při zpracování televizních pořadů, zpravodajství, sportovních událostí, filmů nebo živých televizních pořadů. Každý člen produkčního týmu je součástí integrovaného pracovního prostředí, díky kterému má přehled o všech médiích (v soukromém datovém centru, veřejném cloudu nebo hybridním prostředí).

“Náš MediaCentral nové generace dává týmům z novin, sportu, postprodukce či živé produkce sílu vytvářet a dodávat více obsahu do všech mediálních kanálů za méně času než kdykoli dřív,” říká Dana Ruzicka, Chief Product Officer společnosti Avid. “MediaCentral se díky své flexibilitě dokáže přizpůsobit kterémukoli zákazníkovi a podporovat pracovní postupy jeho týmu. Platforma umožňuje tvůrcům obsahu být kreativnějsí, produktivnější a vytvářet nové příležitosti.”

Pracovní moduly MediaCentralu obsahují:

MediaCentral l Editorial Management

Jednoduché řešení media managementu pro menší postprodukční a broadcastové týmy, které umožňuje využívat složky, projekty, biny, metadata a sdílet média v kterémkoli webovém prohlížeči. Poprvé mohou uživatelé využít hyperbinové struktury, díky které mohou asistenti i producenti upravovat a tvořit HyperBiny, přidávat lokátory a metadata, vytvářet subklipy a provádět jiné úkoly z prostředí Media Central I Cloud UX.

MediaCentral l Production Management

Produkční modul, který ocení větší broadcasteři a mediální společnosti, zlehčuje a urychluje pracovní postup celé produkce a umožňuje více spolupracovat většímu počtu lidí.

MediaCentral l Newsroom Management

Řešení, které produkčním týmům zpravodajských relací zjednodušuje doručování novinek na několika různých platformách rychleji než kdy dřív.

MediaCentral l Graphics Management (bude uvolněn v budoucnu)

Správa grafických prostředků umožní žurnalistům použití grafických šablon a jejich přidání k získaným zprávám na kterémkoli zařízení.

MediaCentral l Asset Management

Pro náročná broadcastová, zprávařská, sportovní a postprodukční prostředí přináší Avid asset management modul, který automaticky analyzuje obsah, aby bylo možné jednoduše vyhledávat v metadatech přes MediaCentral I Cloud UX, Avid Media Composer nebo Adobe Premiere Pro CC.

MediaCentral nabízí množství aplikací, které rozšiřují jeho schopnosti. Každá aplikace je přístupná v prostředí MediaCentral | Cloud UX a je určena k specifickému úkolu jako např. vyhledávání a procházení médií, prohledávání webu a sociálních médií, editování, kontrole a publikování atd. Služby umožňují uživatelům používat širokou škálu pracovních postupů od transformace obsahu až po distribuci a publikaci na sociálních sítích.

Díky konektorům je možné MediaCentral rozšířit o další aplikace, systémy a služby třetích stran, které jsou součástí Aliance partnerů společnosti Avid. Konektory mohou být tedy využity například v rámci archivace, kontroly kvality, integrace CMS, stejně tak jako k publikování na Facebook, Twitter nebo Youtube.

Navigace pro příspěvek