CZ | SK

Avid | Stream IO

Umožňuje nabírat tradiční SDI kanály, komprimované IP i Video over IP streamy

Avid představuje dlouho očekávanou náhradu video serveru AirSpeed 5500, kterou je Stream IO. Díky své otevřené architektuře Stream IO pracuje s nyní dostupnými šifrovanými protokoly SRT a RTMP s možností přidávat další protokoly v budoucnu.

Parametry

Pomocí jednoduché a intuitivní webové konzole může operátor snadno nastavit zdroje videa a místa ukládání médií a začít nahrávat komprimované toky IP přímo do vašeho produkčního prostředí Avid MediaCentral.

Software umožňuje plně flexibilní konfiguraci I/O kanálů (4/0, 3/1, 2/2, 1/3, 0/4), podporuje pouze embedované audio (max. 16 stop na video kanál) a OSD výstup přes SDI. Pro řízení z jiných aplikací podporuje protokoly GPI, OCIP a VDCP. Součástí SW je i Nexis klient, který ukládá materiál na workspace ve formátu MXF-OpAtom. Pro operace importu a exportu lze využít MXF-Op1A a také disponuje i protokoly CIFS a FTP. Současné podporované kodeky jsou XDCamHD, DNxHD, AVC-I a XAVC-I a pro sekundární proxy záznam se používá H264.

Avid Stream | IO běží jako virtuální stroj a je pouze softwarové řešení na Cent OS 7, které nevyžaduje žádný speciální hardware a může běžet na komerčním běžně dostupném hardwaru Dell nebo HP. Konfigurace HW je ovšem závislá na počtu nahrávaných a odbavovaných kanálech a jejich rozlišení včetně použitého kodeku. Například pro 4 kanály v XDCam HD 50 je potřeba jedno CPU (Intel nebo AMD) se 16 jádry a 64 GB RAM. Jako vstupně/výstupní HW jsou certifikovány karty od BlackMagic DeckLink pro signály SDI a pro Video over IP 2110 karty NVIDIA Mellanox ConnectX-6.

V současnosti lze dodat 4-kanálovou licenci na jeden rok, kterou lze doplnit licencí pro 4-kanálový záznam proxy, dále pak licenci pro záznam v AVC a XAVC a k ní ještě licenci pro formáty 1080p a UHD.

Produktový list

V praxi

Workflow

Video tutorial

Mohlo by vás zajímat

Avid FastServe

Ingest video servery

Avid MediaCentral

Asset management

 

Viz Mosart

Studiova automatizace