CZ | SK

Reference přeměna TA3

Přeměna zpravodajské televize TA3

Do TA3 jsme dodali a integrovali nejnovější verze všech Avid a Vizrt technologii. Video stěnu s rozlišením 6400 x 1800 px plníme grafickým obsahem přes Viz Engine 5.0. Nejzásadnější změnou je přechod z Viz Pilot ActiveX komponenty na Viz Pilot Edge (subscription) – HTML5 komponenta s novým Image Gallery rozšířením, která nahrazuje předchozí Object Store.

www.ta3.com

Významnou změnou je přechod na Avid MediaCentral Cloud UX Flex licenční model. Výhodou přechodu na Flex licencování je jakýsi refresh licencí tak, aby televize šla neustále s dobou, jelikož při support plánu by nadále využívala stejné moduly a atraktivní nabídka Flex licenčního balíku jim doplnila nové licence, jako Hoverscrub, rozšíření kanálů a serverů pro Command, nový Acquire , rozšíření množství licencí pro souborovou distribuci a přidání licencí pro přímý souborový ingest z prostředí klienta Cloud UX, což ocení zejména redaktoři mimo prostory TA3. Umožní jim to větší flexibilitu a samostatnost vzdálené práce.

Přeměnou se z TA3 stala moderní zpravodajská mediální platforma, která šíří svůj zpravodajský obsah různými kanály, kde nosný lineární TV kanál bude intenzivněji doplněn kanály typu On the top of TV, tedy sociálními sítěmi a internetovým portálem se zaměřením na mobilní zařízení. Díky implementovaným technologiím od Traco Systems postačuje nyní redaktorům k vytváření reportáže pouze webové rozhraní prohlížeče a mobilní telefon. Pomocí 5G síti, tak dokáže TA3 produkovat mediální obsah prakticky odkudkoli.

Součástí přeměny a uvedení technologií do praxe znamenalo naučit redaktory jinak plánovat, přemýšlet odlišným způsobem nebo samostatně stříhat reportáže v online prostředí Cloud UX. TA3 zároveň plánuje přechod na „off the shelf HW” ingest/playout server Avid Stream IO ovládaný aplikací Acquire z prostředí Cloud UX a rozšíření stávající platformy Traco AI o přepis hlasu do textu.